Mesto Prešov, no hlavne obyvatelia bytovky číslo 7 na Mukačevskej ulici, sa spamätávajú z hrozného piatkového výbuchu. Poslanci už rozhodli o tom, akým spôsobom sa k obetiam dostanú vyzbierané peniaze.

Prešov sa spamätáva z hroznej piatkovej explózie, ktorá otriasla bytovkou na Mukačevskej ulici. Hrdinskí hasiči museli navyše reagovať aj na rôzne výmysly ľudí, ktorí chceli spochybniť ich prácu. Odvtedy prispeli peknými čiastkami vláda, organizácie, ďalšie mestá, no aj dobrovoľníci, ktorí posielali peniaze na účet mesta.

Prešovskí poslanci v utorok na rokovaní schválili, akým spôsobom sa financie prerozdelia obetiam výbuchu. Primátorka mesta Andrea Turčanová uviedla, že k 10. decembru bolo na účte 2,2 milióna eur, ktoré sú od soboty vyplácané v mimoriadnych dávkach 8 400 eur. Tie poputujú až 42 rodinám. Okrem toho dostanú ľudia z bytovky č. 7 aj jednorazový príspevok na preklenutie zložitej životnej situácie v sume 10-tisíc eur na jeden byt, pokiaľ sú vlastníkmi, alebo sa najmenej tri mesiace zdržiavali na danej adrese. Obyvatelia susednej bytovky č. 9 dostanú po 3-tisíc eur.

Mesto chce poskytnúť poškodeným aj osem bytov a štyri upravené apartmány v hoteli, či v bývalom dennom centre. Dočasné ubytovanie poskytli aj dobrovoľníci či organizácie, ktoré obete prichýlia vo svojich príbytkoch. Pôvodná zhorená bytovka sa bude podľa nariadení postupne demontovať. Zvyšné peniaze sa rozdelia obyvateľom bytovky priamo úmerne rozlohe ich pôvodného bytu v štvorcových metroch. O sumy musia požiadať do 31. januára 2020 oficiálnou žiadosťou.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Mesto rozhodovalo o tom, ako rozdelia peniaze obetiam výbuchu v Prešove
Primátorka Prešova Andrea Turčanová

Zdroj: aktuality.sk Foto: Facebook/Polícia SR – Prešovský kraj, Andrea Turčanová