Prešovskí študenti hrdinami: Tínedžeri dobrovoľne pomôžu utečencom!

Dátum:

Situácia na Ukrajine neutícha ani po dvoch týždňoch, pričom z vojnou zmietanej krajiny doposiaľ utiekli takmer dva milióny občanov. Kým sa mnohí z nich rozutekali do viacerých štátov, od vypuknutia konfliktu prešlo na hraničných priechodoch z územia Ukrajiny na Slovensko viac ako 165-tisíc osôb.

Vojna na Ukrajine zasiahla celý svet, pričom empatickí ľudia, ako aj viaceré celebrity, venovali európskej krajine značnú finančnú podporu. Ruku k dielu však dávajú aj mladí študenti z Prešova, ktorým nie je situácia a skutočnosť, že mnohí ľudia nemajú kde zložiť hlavu, ľahostajná.

Žiaci prešovských odborných škôl zmontovali za dva dni 300 postelí, pričom k skutku sa podujali dobrovoľne v rámci praxe. „Teší nás, že môžeme pomáhať dobrej veci. Nenecháme predsa Ukrajincov spať na zemi. Najzložitejšia bola prvá posteľ, kým sme prišli na postup. Potom nám to už šlo od ruky. Je to dobrý pocit, že naša práca má zmysel,” povedal pre denník Nový Čas štvrták Oliver Kmec (18).

Ako dodal prvák Jozef Šubrt, chlapci sú radi, že sa naučia niečo nové a pomôžu tým, ktorí sa doma boja, že ich zasiahne guľka alebo raketa. „Do práce sa zapojilo 18 študentov. Prihlásili sa dobrovoľne. Ukazuje sa, že sú veľmi šikovní,” prezradil pre denník s hrdosťou Ondrej Zoš, majster Strednej odbornej školy na Volgogradskej ulici.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: cas.sk | Foto: FB/Polícia Slovenskej republiky

Dora
Zn.: Vždy v centre diania s očami na stopkách! :)

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovenský spevák priznal ROZVOD: Hneď zbalil známu speváčku!

Úspešný spevák, ktorému sa nielenže podarilo prebojovať medzi finalistov...

Slovenská športová legenda KONČÍ: Emotívna rozlúčka plná sĺz!

Slovenský futbal sa v sobotu niesol v znamení lúčenia,...

TRAGÉDIA v Modre: O život prišiel mladý muž († 28)!

K veľkej tragédii došlo v sobotu v popoludňajších hodinách...

Založí si rodinu? Bezdeda priznal smelé plány s 22-ročnou priateľkou!

Nestarnúci spevák Tomáš Bezdeda už roky priznával, že túži...