Situácia na Ukrajine neutícha ani po dvoch týždňoch, pričom z vojnou zmietanej krajiny doposiaľ utiekli takmer dva milióny občanov. Kým sa mnohí z nich rozutekali do viacerých štátov, od vypuknutia konfliktu prešlo na hraničných priechodoch z územia Ukrajiny na Slovensko viac ako 165-tisíc osôb.

Vojna na Ukrajine zasiahla celý svet, pričom empatickí ľudia, ako aj viaceré celebrity, venovali európskej krajine značnú finančnú podporu. Ruku k dielu však dávajú aj mladí študenti z Prešova, ktorým nie je situácia a skutočnosť, že mnohí ľudia nemajú kde zložiť hlavu, ľahostajná.

Žiaci prešovských odborných škôl zmontovali za dva dni 300 postelí, pričom k skutku sa podujali dobrovoľne v rámci praxe. „Teší nás, že môžeme pomáhať dobrej veci. Nenecháme predsa Ukrajincov spať na zemi. Najzložitejšia bola prvá posteľ, kým sme prišli na postup. Potom nám to už šlo od ruky. Je to dobrý pocit, že naša práca má zmysel,” povedal pre denník Nový Čas štvrták Oliver Kmec (18).

Ako dodal prvák Jozef Šubrt, chlapci sú radi, že sa naučia niečo nové a pomôžu tým, ktorí sa doma boja, že ich zasiahne guľka alebo raketa. „Do práce sa zapojilo 18 študentov. Prihlásili sa dobrovoľne. Ukazuje sa, že sú veľmi šikovní,” prezradil pre denník s hrdosťou Ondrej Zoš, majster Strednej odbornej školy na Volgogradskej ulici.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: cas.sk | Foto: FB/Polícia Slovenskej republiky