Invázia Ruska na Ukrajine pokračuje. Po nočných výbuchoch v Kyjeve sa Rusku podarilo obsadiť prvé prístavné mesto na Ukrajine. Prezident Vladimír Zelenskyj teraz prosí západ o viac vojenskej pomoci. V opačom prípade bude Putin podľa jeho slov postupovať aj k ďalším krajinám.

Vladimír Zelenskyj, ktorý nedávno online formou predniesol v europarlamente emotívny prejav o vojne na Ukrajine, prosí západ o pomoc. Potom, čo je jeho krajina naďalej atakovaná ruským vojskom, požaduje aspoň viac lietadiel.

Francúzsky prezident Macron navyše po spoločnom stretnutí upozornil, že Putin bude podľa jeho domnení pokračovať s operáciami po celej Ukrajine. Informovala o tom na Twitteri agentúra AFP. Rovnako zverejnila slová Zelenskyjho, ktorý varuje, že Putin môže po invázii na Ukrajine pokračovať aj v ďalších neďalekých krajinách.

Ak nemáte právomoc zatvoriť oblohu, tak mi dajte lietadlá! Ak už my nebudeme, Bože chráň, na rade budú Lotyšsko, Litva, Estónsko. Verte mi,” vyslovil desivú prognózu. Napokon adresoval aj odkaz priamo Putinovi: “My neútočíme na Rusko a nemáme v pláne naň útočiť. Čo od nás chcete? Nechajte našu krajinu na pokoji,” zdôraznil prezident. Mierové rokovania oboch strán ale zatiaľ nepriniesli rázne ukončenie konfliktu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: Twitter/AFP News Agency │ Foto: YT/Sky News, Denník N, Twitter