Prezidentka Čaputová telefonovala so Zelenskym: TOTO odkázal!

Dátum:

Vojnou zmietaná Ukrajina je aj naďalej pod útokom ruskej armády. V emotívnom otvorenom liste požiadala o pomoc aj manželka prezidenta Zelenskyjho a prvá dáma Olena Zelenska. Odkaz priamo Slovensku poslal Zelenskyj prostredníctvom prezidentky Zuzany Čaputovej.

Ako informovala na sociálnej sieti prezidentka Zuzana Čaputová, vo štvrtok telefonovala s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenskym. Ten našej hlave štátu opakovane poďakoval za obrovskú pomoc: „Opakovane nám ďakoval za pomoc, ktorej sa jeho krajine dostáva. Od pomoci smerujúcej priamo na Ukrajinu cez prejavy solidarity s ukrajinskými rodinami, hľadajúcimi bezpečie u nás na Slovensku,“ uviedla.

Zelenskyj mal v telefóne doslova povedať: „Zuzana, bojujeme ako môžeme. Vieme, aká je pomoc zo Slovenska, ste naši dôležití a spoľahliví priatelia,“ povedal mi a zdôraznil pritom potrebu pomoci aj od ďalších štátov. Pomoci, ktorá zmierni utrpenie ľudí na Ukrajine a pomôže chrániť nevinné ľudské životy,“ dodala Čaputová.

Ukrajinský prezident mal podľa svojich slov telefonovať aj s nemeckým kancelárom Olafom Scholzom, pričom mali rokovať o väčšej obrannej podpore pre Ukrajinu a sankčnom tlaku na Rusko. Taktiež hovoril s bristským premiérom Borisom Johnsonom o podpore pre Ukrajinu, ako aj s francúzskym prezidentom Emanuelom Macronom o mierových rozhovoroch: „Musíme zastaviť túto vojnu,“ napísal na Twitteri.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj│ Foto: FB/Zuzana Čaputová, Twitter/Володимир Зеленський

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...