Prezidentka Čaputová zverejnila DOJÍMAVÉ video: Na Covid zomreli…!

Dátum:

Prezidentka Zuzana Čaputová zverejnila pred niekoľkými hodinami veľmi smutné a dojímavé video. Po tom, ako sa na Slovensku zhoršila situácia s koronavírusom, prichádzajú o život aj ľudia v prvej líní, a to lekári a zdravotné sestry.

Zuzana Čaputová zverejnila video, v ktorom vyjadruje úprimnú sústrasť rodinám zdravotných sestier, ktoré podľahli koronavírusu. „Riskujú zdravie a nasadzujú svoje životy, aby zachránili iných. S hlbokým zármutkom som sa dozvedela od komory sestier, že za posledné obdobie nás navždy opustilo päť ich kolegýň a jeden kolega. Podľahli zákernému vírusu. Úprimnú sústrasť vyjadrujem rodine pani Margity Kosturíkovej, Danky Hlozákovej, Monike Hurnej, Janky Backovej, Milady Koperovej a pána Jozefa Horňáka. Česť ich pamiatke,“ napísala.

Prezidentka dodala, že dve zo sestier získali aj ocenenie Biele srdce a vyzýva všetkých k zodpovednému prístupu k zdraviu seba, no aj svojho okolia. „Myslime, prosím, nielen na nich, ale na všetkých v prvej línii, aby ich životy neboli ohrozené nezodpovednosťou iných. Buďme, prosím, maximálne obozretní voči sebe aj voči ostatným. Moja úprimná sústrasť nepatrí len rodinám sestier a zdravotníkov, ale všetkým tým, ktorí v tejto pandémii stratili svojich blízkych,“ dodáva so slovami, že komora sestier organizuje pre rodiny pozostalých zbierku. Vláda na najbližšie obdobie naplánovala plošné testovanie, počas ktorého chce strana Hlas zbierať podpisy pre referendum za predčasné voľby.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto:  IG/zuzana_caputova

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Fantastická premena Katky Koščovej: S novou postavou vyzerá božsky!

Katka Koščová sa v roku 2004 stala víťazkou prvej série...

Richard Sulík to natrel Matovičovi: Po roku má byť štátna kasa v…!

Zdá sa, že ďalšia koaličná kríza je na spadnutie....

Herečka s manželom idú do väzenia: Tri roky zneužívali 13-ročnú školáčku!

Slávna herečka čelí spoločne s manželom mimoriadne vážnemu obvineniu,...

Tehotná Plačková v slzách: Prvá reakcia na zrušenie obvinenia!

Jedna z najúspešnejších slovenských influenceriek, ktorú na sociálnej sieti...