Peter Pellegrini sa v posledných dňoch prezentuje v politických reláciách so zbieraním podpisov k referendu o predčasných voľbách. Využiť chce pritom plošné testovanie Slovákov, za čo si vyslúžil kritiku od Jaroslava Naďa, no aj od generála Pavla Macka. Po jeho ponuke ďalším stranám však prišlo odmietnutie a tvrdé odkazy. 

Predseda Hlasu totiž oslovil mimoparlamentné strany, aby ho v zbieraní hlasov podporili a plánoval zvolať petičný výbor. “Ten by mal vzniknúť už v najbližších dňoch a následne rozhodnúť o ďalších konkrétnych krokoch, aby sa mohla čím skôr rozbehnúť petičná akcia,” uviedol na sociálnej sieti. Zdá sa však, že namiesto akcie zažil politik poriadne fiasko. Strany mu totiž adresujú odmietnutie a občas aj tvrdé odkazy.

Strana Progresívne Slovensko nevidí riešenie náročnej situácie v predčasných voľbách: “Predčasné voľby uprostred zúriacej krízy by však Slovensku nijak nepomohli. Najskôr zabezpečme, aby na Slovensku zbytočne nezomierali ľudia, potom sa venujme tomu, či má vláda ešte stále dôveru verejnosti. Zber podpisov za vypísanie referenda o predčasných voľbách je počas celoplošného testovania v čase zákazu vychádzania od strany Hlas-SD správaním, ktoré v súčasnom stave ešte zväčší riziko nákazy,” odkazujú. Od petície sa dištancuje aj strana KDH.

Rovnaké stanovisko zaujala aj strana Dobrá voľba s Tomášom Druckerom, ktorá odmieta zber podpisov, no aj plošné testovanie. “Zbierať podpisy v súčasnej epidemickej situácii s využitím prítomnosti ľudí na plošnom testovaní považuje DOBRÁ VOĽBA za nesprávny a neseriózny postup, ktorý doteraz vždy kritizovala.” Neodmieta však zber podpisov po pominutí pandémie, ako aj spoluprácu s Hlasom: “Zároveň mi však dovoľte vyjadriť stanovisko strany DOBRÁ VOĽBA, že nebudeme spolupracovať na žiadnych aktivitách, ktorých súčasťou sú strany ĽS NS a SMER-SD,” dodávajú.

Najväčší náklad schytal Pellegrini od Juraja Hipša zo strany Spolu: “Môžeme mať výhrady k tejto vláde, ale dovolím si vám pripomenúť, čoho všetkého ste boli súčasťou vy. Keď budete tvrdiť, ako vám záleží na spravodlivosti, spomeňte si na svoj postoj k občianskym protestom po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice. Keď budete rozprávať o modernej krajine, nezabudnite na svoje pôsobenie ako podpredseda vlády pre informatizáciu. Na kauzy, nedotiahnuté projekty a minuté miliardy bez želaného výsledku. Keď budete rečniť o boji proti korupcii, pripomeňte si, ako ste prišli k luxusnému bytu na nábreží Dunaja,” odkazuje. Dodáva, že Pellegrini vždy kryl tých, ktorí mu dávali funkcie a bol poslušný, pričom napokon ušiel z potápajúcej sa lode. Jediný, kto je ochotný k spolupráci, je Andrej Danko, no aj on má jednu podmienku.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Progresívne Slovensko, Peter Pellegrini, Juraj Hipš, Tomáš Drucker, Andrej Danko │ Foto: Televízia Markíza