Nie je žiadnym tajomstvom, že prezidenti rôznych štátov majú poradcov, ktorí im významne pomáhajú s verejnými prejavmi. Výnimkou nie je ani Zuzana Čaputová, no meno autora jedného z jej príhovorov je poriadne prekvapujúce.

Zuzana Čaputová predniesla v utorok (1. februára) prejav v prezidentskom paláci, pričom text jej príhovoru bol následne zverejnený na oficiálnej stránke kancelárie prezidentky pod názvom ,,Vyhlásenie v súvislosti s napätou situáciou na Ukrajine“. V dokumente je však uvedený autor Tomáš Valášek, ktorý bol v minulosti členom strany Za ľudí, no momentálne sa hlási k Progresívnemu Slovensku, v ktorom pôsobila aj samotná Čaputová.

Prezidentský palác tvrdí, že ide iba o nedorozumie, pričom podklady k prejavu napísala Jana Kobzová, ktorá je manželkou poslanca Valášeka, a zároveň aj poradkyňou našej hlavy štátu. Dvojica údajne využíva jeden počítač, v dôsledku čoho sa v dokumente objavilo meno politika.

Následne bol v zverejnenom dokumente zmenený autor, ktorým je najnovšie Lukáš Laczko z odboru komunikácie kancelárie prezidentky. Valášek odmietol, že by písal prejav pre Čaputovú, no napokon sa priznal, že ho čítal ešte pred zverejnením. ,,Kúpime druhý počítač do domácnosti,“ napísal pred pár hodinami na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: refresher.sk  |  Foto: YT/Lennart Meri Conference, FB/Tomáš Valášek, Zuzana Čaputová