PRIESKUM! Koľko Slovákov dôveruje činom Vladimira Putina?

Dátum:

Ruská invázia na Ukrajinu, ktorá začala 24. februára, šokovala celý svet. Mnohí politici, oligarchovia i občania zostali vydesení z prvých informácií, ktoré prichádzali z hranice. Po viac ako mesiaci sa však situácia zmenila, keďže niektorí Slováci sa na vojnu na Ukrajine pozerajú už úplne inak a svoj názor aj verejne vyjadrujú na sociálnych sieťach.

Rôzne pohľady na ruskú inváziu na Ukrajine zaujal aj vedecký kolektív z Ústavu experimentálnej psychológie Centra spoločenských a psychologických vied Slovenskej akadémie vied (ÚEP CSPV SAV), ktorý uskutočnil výskum od 22. do 24. marca na vzorke 900 respondentov.

Výsledky preukázali, že 22 % opýtaných Slovákov verí rôznym prokremeľským výkladom, ktoré ospravedlňujú zapojenie ruských vojsk na Ukrajine. Viac ako pätina našincov je tak stotožnená s prorusky orientovanými komentármi či správami. Viac ako štvrtina respondentov verí informáciám, podľa ktorých sa Rusko iba snaží o odzbrojenie a denacifikáciu Ukrajiny, pričom vojna mala byť zámerne vyvolaná západnými krajinami a Vladimir Putin iba reagoval na ich provokáciu.

Až 27 % ľudí je presvedčených, že na východe Ukrajiny dochádza voči ruským menšinám ku genocíde. Podľa prieskumu nezohrával vo výskume úlohu vek či pohlavie respondentov. Dôvera v ruskú armádu je však vyššia u Slovákov so stredoškolským či nižším vzdelaním v porovnaní s ľuďmi, ktorí majú aspoň nejakú formu vysokoškolského vzdelania.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: dennikn.sk  |  Foto: Pixabay, Twitter

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovenská speváčka bojuje s rakovinou: Odhodlala sa ukázať bez parochne!

Slovenská speváčka vo februári zarmútila všetkých fanúšikov, keďže oznámila,...

Twiinska s mladým hercom krstili dcérku: Záber šťastnej rodinky!

Sesterské duo Twiins doslova vyrastalo pred očami fanúšikov, pričom...

Slovenská partnerka hviezdy Skrytej vášne ukázala bruško v plnej kráse!

Je tomu už takmer dvadsať rokov, čo diváčky telenovely...

Tragédia v Trenčíne: Pri požiari vyskočila zo 7. poschodia jedna osoba!

Aktuálny víkend sa začal v Trenčianskom kraji viac ako...