Pred niekoľkými hodinami pobúril celé Slovensko prípad nevidiaceho chlapca Jara, ktorý spolu so svojím vodiacim psíkom zavítal do motorestu pri Lovčici – Trubín. Majiteľ ich však so psom odmietol vpustiť dnu, a tak sa museli pobrať preč hladní. Nehorázny prípad má ale nečakanú dohru!

Pred niekoľkými hodinami obletel Slovensko nehorázny prípad nevidiaceho chlapca Jara. Ten musí kvôli svojmu handicapu všade chodiť s vodiacim psíkom – labradorom, ktorý mu pomáha pri presúvaní sa. Keď sa však chcel najesť v motoreste Dubník pri Lovčici – Trubín, ostal poriadne zaskočený.

Ani po prosbe o obsluhu v sprievode psa totiž majiteľ podniku nesúhlasil a slepého chlapca tak neobslúžil. Hladná rodina napokon motorest opustila a so smutnou skúsenosťou sa na sociálnej sieti podelila žena, ktorá sedela pri vedľajšom stole, pričom sa do prípadu okamžite obula celá verejnosť.

Neostalo však len pri slovách. Keď sa tento neľudský čin dostal do uší poslankyne Lucie Ďuriš Nicholsonovej, rozhodla sa rázne zakročiť. Tvár strany SaS, ktorá sa čoskoro poberie do Europarlamentu, už podnikla tvrdé kroky: “Prevádzkovateľ sa dopustil nielen neľudského správania, ale aj porušenia zákonov. Napísala som sťažnosť na príslušný Inšpektorát SOI pre Banskobystrický kraj a žiadam ho o exemplárne a účinné prijatie opatrení. Chcem sa poďakovať ľuďom, ktorí boli v tom čase na mieste a postavili sa za rodinu, ako aj za to, že tento príbeh s nami zdieľali, aby sme mohli urobiť kroky, ktorými môžme zabrániť diskriminácii a porušovaniu zákonov. Ťažko zdravotne postihnutým občanom sa dlhodobo venujem a budem v tom pokračovať aj na pôde Európskeho parlamentu. K takýmto nehoráznym diskrimináciám nesmie dochádzať,” rozohnila sa Nicholsonová na sociálnej sieti.

Nevidiaci chlapec Jaro zažil v motoreste nepríjemné chvíle
Do jeho prípadu sa už obula poslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová

Zdroj │ Foto: Facebook/Motorest Dubník, Lucia Nicholsonová verí v zdravý rozum, Nekŕmte nás odpadom