Včera sme vás informovali o tom, že nováčik našej najvyššej súťaže FC Košice bol obvinený jeho hráčom Marcelom Vasiľom z “insolvencie”, na čo vedenie klubu reagovalo vo vydanom stanovisku, v ktorom rázne fámy o finančných problémoch označilo za výmysel jednotlivca. Práve ním ale rozhnevalo iný orgán, a síce ÚFP (úniu futbalových profesionálov).

Podľa ÚFP sa totižto Košice vlastne v samotnom obhajujúcom stanovisku dopustili porušenia práv svojho hráča.

Klub FC Košice zaslal médiám svoje stanovisko k uvedenej veci, v ktorom verejne priznal, že s hráčom ďalej nepočíta z dôvodu jeho výkonnosti počas jesennej časti súťaže. Tým len potvrdil skôr uverejnené informácie zo strany ÚFP, že nariadenie individuálneho tréningu, nariadenie tréningu s ´farmárskym´ mužstvom, neposkytnutie tréningového oblečenia, preradenie do inej šatne, zamedzenie poskytovania obedov a nevyplatenie dlžnej sumy za podpis zmluvy nesledovali žiadny legitímny cieľ, naopak ich cieľom bolo donútiť hráča k skončeniu zmluvy bez toho, aby klub FC Košice musel uhradiť akúkoľvek kompenzáciu,” uviedla ÚFP v oficiálnom stanovisku

→ CELÉ STANOVISKO KLUBU FC KOŠICE

Futbalista Marcel Vasiľ má totižto v klube platnú zmluvu do júna 2025 a ak ho klub už nechce, mal by sa s hráčom dohodnúť na odstupnom.

Azda najznámejším svetovým prípadom bolo vyplácanie nehoráznych miliónov Garethovi Baleovi v Reale Madrid, ktorý ku koncu pôsobenia zďaleka nepodával výkony hodné jeho kvalít. Avšak keďže nevynechával tréningy a svoje záväzky voči klubu si plnil, Real Madrid mu vyplácal milióny eur do konca kontraktu.

V prípade Edena Hazarda sa v júli klub dohodol na kompenzačnom odstupnom vo výške údajne siedmych miliónov eur.

Košice by teda taktiež mali hráčovi podľa ÚFP vyplatil čiastku, na ktorej sa dohodnú s hráčom, pripadne situáciu vyriešiť iným spôsobom, ktorý neporušuje práva športovca.

Futbalový kvíz: Poznáte účastníkov slovenskej Niké ligy?

Zdroj: Novinky.zoznam.sk | Foto: IG/fckosice