Štvrtok 15. február bude pre Slovan veľkým dňom, veď sa predstaví v úvodnom zápase šestnásťfinálovej konfrontácie na pôde rakúskeho celku Sturm Graz. Bratislavský klub hrá o pekné peniaze, prestíž i prepísanie histórie. Avšak v Rakúsku nie je Slovan ideálne rozpoložený.

„Určite nie sme spokojní, predstavovali sme si viac. Asi by bola hlúposť, keby sme tu pred vami stáli a klamali, že nepotrebujeme lepších hráčov,“ vravel po generálke pred jarnou časťou asistent trénera Boris Kitka.

Každopádne, najciteľnejšou stratou zimy bol odchod útočníka Aleksadra Čavriča formou hosťovania do Japonska. Slovan ale trápia defenzívne problémy. Štyria z piatich absentérov totižto hrávajú v zadnej línii. Len útočník Sharani im to “kazí”.

„Smejem sa trošku cez slzy, pretože máme problém. Borjan a Wimmer nemôžu hrať kvôli kartám. Blackman má angínu, nie je tu s nami. Sharaniho ste spomenuli. Risvanis si na druhom tréningu zlomil lícnu kosť. Títo piati hráči nemôžu zasiahnuť do zajtrajšieho súboja. Ale verím, že máme dobrých 11 hráčov, ktorí budú konkurencieschopní,“ pokračoval skúsený kormidelník.

Ten priznal aj to, že Slovan bude hrať zrejme v pozmenenej formácii, namiesto 3-člennej stopérskej línie by sa mal predstaviť so 4-člennou defenzívnou líniou.

Duel bude vysielaný na RTVS Šport a Slovan sa zrejme nebude nikde prehnane hnať, veď zbytočne ofenzívne poňatie hry by mohlo znamenať veľké diery v defenzíve a ísť do odvety s výraznejším mankom by mohlo byť pre klub menšou katastrofou.

Za postup dostane jeden z tímov 600 tisíc eur, no okrem toho sa môže stať Slovan prvým klubom v histórii samostatného Slovenska, ktorý by na jar vyradil v pohárovej Európe súpera.

V lete do Slovana či Trnavy? Známi Slováci, ktorí budú v lete voľní!

Zdroj: Šport.aktuality.sk | Foto: IG/skslovanbratislava