Slováci sú znepokojení z vývoja pandémie a prísnych opatrení, ktoré nás čakajú aj počas obdobia Vianoc. Profesor Krčméry zodpovedal otázky, či sa máme pripraviť aj na tretiu vlnu a ako je to s očkovaním.

Na Slovensku sa opäť zhoršila situácia s koronavírusovou pandémiou a obyvateľov znepokojujú aj neustále sa meniace pravidlá a obmedzenia premiéra Igora Matoviča. Pellegrini a Sulík sa dokonca zhodli v tom, že manažovanie krízy by mal prebrať niekto iný. Najnovšie prehovoril profesor Krčméry o tom, čo nás čaká v najbližších mesiacoch.

Podľa jeho slov potrebujeme preklenúť ešte približne jeden mesiac a situácia by sa mohla zlepšiť. Dôvodom zlepšenia má byť pritom fakt, že päť európskych krajín a tri ázijské už začali s očkovaním, pričom sa má pridať aj Kanada a USA. Samotný profesor sa plánuje rovnako nechať zaočkovať a odporúča to aj ostatným: “Samozrejme, musíme rešpektovať dobrovoľnosť. Keď sa dá zaočkovať väčšina, tak budeme môcť naštartovať normálny život, naštartuje sa ekonomika. Pokiaľ chceme tolerovať, že ekonomika bude chátrať, že školy sa budú otvárať a zatvárať, že sa budú prijímať lockdowny a zase uvoľňovanie opatrení a že nám tento spôsob vyhovuje, tak potom sa nedáme zaočkovať…,” uvádza pre Plusku.

Na Vianoce sa pritom očakáva zavedenie lockdownu a profesor odporúča, aby sa aj pri návšteve blízkych dodržiavalo nosenie rúšok a iné. “Vôbec nevadí, ak Dobrá novina bude koledovať vždy vo dvore a naši seniori ich budú počúvať cez otvorené dvere alebo okno. Rozumným spôsobom, dodržiavaním zásady R-O-R (rúško-odstup-ruky), budú môcť byť aj pekné Vianoce,” myslí si. Zároveň tvrdí, že tretia vlna by prísť nemala a to najmä, ak sa dá zaočkovať dostatočné množstvo ľudí, čo predstavuje asi 2/3 obyvateľov. Ak by počet preočkovaných bol nízky, čaká nás podľa odborníka nová epidémia koronavírusu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk │ Foto: YouTube/POSTOJ TV, Televízia Markíza