Známy a obľúbený slovenský neurológ musí čeliť ďalšiemu vážnemu zdravotnému problému. Profesorovi Traubnerovi museli koncom uplynulého roka amputovať nohu a aktuálne skončil opäť v nemocnici.

Slovenský neurológ Pavel Traubner (79) patrí v našich končinách k najobľúbenejším špecialistom, pričom počas profesijného života pomohol mnohým ľuďom, vrátane známych tvárí. Profesor sa ale sám ocitol koncom roka 2019 v mimoriadne ťažkej situácií, keď ho museli náhle hospitalizovať a amputovať mu jednu končatinu.

Posledné mesiace tak trávi so svojou manželkou Katarínou a učí sa nanovo chodiť s pomocou protézy. Pán doktor je veľký bojovník a snaží sa opäť začleniť do bežného života. Dokonca sa nedávno zúčastnil na verejnom vystúpení osláv 75. výročia víťazstva nad fašizmom, kde sa stretol aj s premiérom Matovičom a pochválil ho za zvládanie epidémie.

Len pred niekoľkými dňami však, bohužiaľ, znova skončil v nemocnici. Tentokrát sa musí popasovať s brušnou príhodou alebo akútnym podráždením pankreasu, ktorý nie je bez rizika. „Človek mieni, Pán Boh mení. Ako tvrdohlavec som sa však rozhodol, že nezomriem a prekonám to. A vďaka tomu som bol len štyri dni v nemocnici v skvelej starostlivosti I. chirurgickej kliniky na Mickiewiczovej ulici. Pozviechal som sa, jediný problém je, že moja vzácna manželka, ktorá nechce byť vdovou, ma udržuje na suchároch a čaji,“ dodáva pre Nový Čas s úsmevom a so slovami, že aspoň čosi schudne. Želáme skoré uzdravenie!

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk │ Foto: YouTube/Televízia TA3