Milan Lučanský zomrel koncom roka 2020 vo veku 51 rokov v prešovskej nemocnici, do ktorej bol prevezený po tom, ako ho našli v cele ležať s teplákovou súpravou uviazanou o posteľ. Prípadom a okolnosťami generálovho úmrtia sa zaoberala aj Krajská prokuratúra v Prešove, ktorá prišla so záverom.

Generál Lučanský, ktorého syn sa nedávno rozhodol vstúpiť do politiky, bol prevezený do prešovskej väznice začiatkom decembra 2020 kvôli obvineniu v kauze Judáš. Len o tri dni na to skončil bývalý prezident polície v ružomberskej vojenskej nemocnici kvôli zvláštnemu zraneniu oka.

Po hospitalizácii sa vrátil do väzby, no tri dni pred koncom roka ho našli príslušníci ZVJS v poobedných hodinách ležať na posteli s obmotanou teplákovou súpravou pripevnenou rukávmi o hornú konštrukciu postele. Na druhý deň po hospitalizácii Lučanský v nemocnici zomrel. Na prípad a príčinu smrti sa odvtedy pozrelo mnoho odborníkov či politikov, ktorí mali prístup k dokumentácii.

Po dvoch rokoch padlo definitívne rozhodnutie Krajskej prokuratúry v Prešove, ktorá tak ukončila dvojročné vyšetrovanie. Tá sa zhodla na tom, že generál spáchal samovraždu, ktorej sa už nedalo zabrániť. Zároveň dodala, že nie je možné presne overiť, čo sa udialo v priestoroch cely, kde sa nachádzal Lučanský sám. K rovnakému záveru došla pred časom aj inšpekčná služba ministerstva vnútra.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: justice.gov.skFoto: FB/Milan Lučanský