Po smrti generála Milana Lučanského sa k tragédii opakovane vyjadroval aj jeho syn Adam, ktorý doposiaľ nie je stotožnený s výsledkami vyšetrovania. Aktuálne pracuje ako asistent europoslanca Miroslava Radačovského a ohlásil nečakaný vstup do politiky.

Adam (28), syn generála Milana Lučanského, pracuje momentálne ako asistent Miroslava Radačovského v europarlamente. Mladý muž, ktorý sa k vyšetrovaniu smrti otca stavia kriticky, sa teraz rozhodol pre nečakaný krok. Ako uviedol pre Plusku, vstupuje do politiky pod hlavičkou strany Patriot, ktorej predsedá práve Radačovský.

V rodnej obci Bystrička kandiduje za poslanca obecného zastupiteľstva, no aj za poslanca v Žilinskom samosprávnom kraji. “Študoval som techniku, mechanizmy politiky teda nemôžu byť zložitejšie, okrem všadeprítomných intríg, samozrejme,” myslí si. Domnieva sa, že politika a jej kultúra sa znížila na útoky a odkláňanie sa od problémov.

Idem do toho „naslepo“, radšej sa ale naučím ako veci fungujú, než predstierať „ksicht“ dokonalého kandidáta na čokoľvek,” poznamenáva so slovami, že politológiu nikdy neštudoval, no politika má byť podľa neho najmä o sedliackom rozume. Svoje priezvisko pritom vníma skôr ako nevýhodu: “Hejteri sa vždy nájdu. Rád by som sa o niečo pričinil, a nielen sa viezol týmto menom,” dodáva a uvedomuje si, že “politika je špinavá hra”. Do budúcna nevylučuje ani národnú politiku, no nateraz to má byť ešte predčasná otázka.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk │ Foto: YT/KĽÚČ OD – TV a magazín, FB/Milan Lučanský