V piatok sa pred budovou Národnej rady zišli desiatky protestujúcich a nespokojných Slovákov, ktorí sa dostali až pred vchod parlamentu. Krotiť rozvášnených protestujúcich, ktorých prišiel podporiť líder ĽSNS aj poslanci Smeru, musela napokon zastaviť polícia.

Piatkové doobedie sa nieslo pred budovou parlamentu v nepokojnej atmosfére. Stovky nespokojných Slovákov prišli protestovať proti vládnym opatreniam s tým, že odmietajú očkovanie. Podľa informácií Denníka N sa dostali až pred vchod a na mieste musela zasahovať polícia aj antikonfliktný tím.

Protestujúci vykrikujú heslá ako “My sme tu doma” či “Gestapo”, no aj hanlivé výroky o Igorovi Matovičovi. Dav burcuje okrem iných aj líder ĽSNS Marian Kotleba či poslanci Smeru ako Ľuboš Blaha a Ladislav Kamenický.

Dav zranil pri zásahu polície jednu policajtku a do bezpečnostných zložiek hádžu vajcia, pričom museli byť do akcie nasadení aj ťažkoodenci s použitím slzného plynu. Polícia pritom ostala z akcie evidentne zaskočená a podľa slov Kollára nebola proti demonštrantom dostatočne pripravená. Robert Fico v nedávnom videu ohlásil aj protivládny protest na 1. septembra.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dennikn.sk │ Foto: FB/Plus JEDEN DEŇ, YT/HNtelevízia