Spevák Vašo Patejdl mal na svojom konte množstvo nezabudnuteľných hitov, ktoré si zamilovali celé generácie fanúšikov. Spoluzakladajúci člen kapely Elán si ich okrem talentu získal aj skromnosťou, pričom 19. augusta došlo k jeho nečakanému úmrtiu.

Uplynulú sobotu zasiahla celé Slovensko zdrvujúca správa, ktorú prostredníctvom sociálnej siete Facebook zverejnila skupina Elán. “S nekonečnou bolesťou a prázdnotou v našich srdciach vám oznamujeme, že dnes 19. augusta 2023 v nočných hodinách nás po krátkej a ťažkej chorobe navždy opustil mimoriadny a vzácny človek, náš celoživotný priateľ, výnimočný a geniálny hudobník a hudobný skladateľ megahitov svetovej úrovne, pán VAŠO PATEJDL,” napísali zdrvení hudobníci.

Ako o pár hodín neskôr informoval denník Blesk.cz, spevák, ktorý ešte pred troma týždňami koncertoval, mal zomrieť v dôsledku rakoviny pankreasu. Okrem kolegov a fanúšikov správa hlboko zasiahla predovšetkým jeho najbližšiu rodinu, a to manželku Milušu (51), exmanželku Alenu (67) a troch synov. „Nikto sme to nečakali, bolo to strašne rýchle. Prepáčte, nemám slov…,” povedala pre Blesk.cz užialená partnerka hudobníka.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Blesk.cz, FB/Elán