26. januára paralyzovala celý športový svet šokujúca správa o tragickom úmrtí jednej z najväčších legiend basketbalu. Kobe Bryant zahynul spolu so svojou dcérkou Giannou, ktorá by s príchodom mája oslávila 14. narodeniny.

Koncom uplynulého týždňa zasiahla celý svet správa o tragickom páde helikoptéry, v ktorej sa v tom čase nachádzali desiati pasažieri. Medzi inými v ňom bola aj basketbalová svetová špička Kobe Bryant (41) s dcérkou Gigi (13). Zarmucujúca nehoda bezprostredne otriasla nielen najbližšou rodinou zosnulých, ale aj fanúšikmi či globálne známymi celebritami, ktoré zverejňovali zdrvené statusy na sociálnych sieťach.

Po štyroch dňoch sa k tragédii vyjadrila aj športovcova manželka Vanessa, s ktorou prežil krásnych 19 rokov života. Matka štyroch detí neskrývala zármutok a po prekonaní prvého neznesiteľného žiaľu zverejnila prvé slová.

Oficiálne vyjadrenie Vanessy

“Moja dievčatká a ja chceme poďakovať miliónom ľudí za vyjadrenie podpory a lásky, ktorou nás zahŕňate v túto šialenú chvíľu. Chcem sa poďakovať za všetky modlitby. Potrebujeme ich. Sme absolútne zdrvení náhlou stratou môjho úžasného manžela Kobeho – úžasného otca našich detí, a mojej krásnej, sladkej Gianny – milujúcej, múdrej a skvelej dcéry a úžasnej sestry Natalie, Bianky a Capri. Sme tiež zdrvené stratou, ktorú utrpeli ďalšie rodiny, ktoré v nedeľu stratili svojich blízkych. Úzko a hlboko s nimi zdieľame ich zármutok.

Nenachádzam vhodné slová, ktoré by opísali, akú bolesť teraz prežívam. Jediné, čo ma utešuje, je vedomie, že Kobe a Gigi vedeli, že ich veľmi milujeme. Boli sme tak neuveriteľne požehnaní, že sme ich mali v našich životoch. Želám si, aby s nami boli navždy. Bohužiaľ, odišli príliš skoro. Život bez nich si teraz nedokážem vôbec predstaviť a neviem, ako bez nich naše životy budú vyzerať a pokračovať. Každé ráno však musíme vstať a snažiť sa existovať – ​​kvôli Kobemu, kvôli nášmu malému dievčatku Gigi. Sú svetlom, ktoré nám ukazuje cestu. Naša láska k nim je nekonečná – a to je nezmeniteľné.

Jediné, čo si želám je, aby som ich mohla objať, pobozkať a požehnať im. Aby tu s nami boli navždy. Ďakujem, že s nami zdieľate radosť, smútok, ďakujem aj za vašu podporu. Žiadame vás o rešpekt k nášmu súkromiu, ktoré budeme potrebovať, aby sme zvládli túto novú realitu pochopiť. Ďakujem vám, vaše modlitby a priania nás povznášajú, ďakujem vám za to, že milujete Kobeho, Gigi, Natali, Bianku, Capri a mňa,” napísala zdrvená vdova.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: IG/vanessabryant