Zrejme prvý Slovák podstúpil očkovanie novou vakcínou od firmy Pfizer a BioNTech. O svojom dojme, ako aj dôvodoch, pre ktoré sa tak rozhodol, porozprával vo veľavravnom videu.

Stránka Ministerstva zdravotníctva SR zverejnila pred niekoľkými hodinami veľavravné video prvého Slováka, ktorý sa nechal zaočkovať očakávanou vakcínou od firmy Pfizer. Práve tá nás má zachrániť pred ďalšou epidémiou koronavírusu, čo potvrdil v novom rozhovore aj profesor Krčméry.

Ide o anesteziológa Juraja Chovana, ktorý pôsobí v britskej nemocnici Western Isles NHS trust. V krátkom videu ozrejmuje, že nič v medicíne nie je 100%-né a bez rizika, ale aj tak očkovanie stojí za to. Podľa slov slovenského lekára sa už rok izolujeme a vzďaľujeme od seba. Ak chceme koronavírus poraziť, je podľa neho práve vakcína prvým krokom.

Lekár sa podelil s ostatnými aj s účinkom vakcíny, ktorá mu mala spôsobiť len miernu bolesť v mieste vpichu. A prečo očkovanie podstúpil? Chovan vysvetľuje, že mal tri dôvody, pričom jedným z nich bol pohľad do očí pacienta, ktorého musel pred dvomi dňami uviesť do umelého spánku a napojiť na pľúcnu ventiláciu, pretože sa dusil. Zvyšok si vypočujte sami.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: Facebook/Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky