Hudobný svet prišiel pred niekoľkými hodinami o jednu z najväčších speváckych legiend. Vo veku 76 rokov nás navždy opustila hardrocková hviezda známej kapely, ktorej hity pozná celý svet. S koncertnými pódiami sa pritom rozlúčil pred pár rokmi kvôli vážnym zdravotným problémom.

Vo veku 76 rokov odišiel do hudobného neba slávny spevák Dan McCafferty. Hardrocková legenda kapely Nazareth sa mala pritom už niekoľko rokov potýkať s vážnymi zdravotnými problémami, pre ktoré v roku 2013 ohlásil koniec účasti na koncertoch a pódiách.

Frontmana skupiny trápila obštrukčná choroba pľúc, ako aj prasknutie žalúdočného vredu. Aj naďalej sa však venoval nahrávaniu hudby v štúdiu. Členom Nazarethu bol pritom od roku 1968, pričom medzi najväčšie a celosvetovo preslávené hity patrí nepochybne skladba Love Hurts.

O smrti Dana informovala na sociálnej sieti samotná kapela, pričom basgitarista Pete Agnew zverejnil smutné slová: „Dan zomrel (v utorok) o 12.40 h. Toto je najsmutnejšie vyhlásenie, aké som kedy musel urobiť… Prišiel som o svojho najlepšieho priateľa a svet stratil jedného z najväčších spevákov, akí kedy žili,“ napísal so smútkom. Dan bol takiež ženatý a zanechal za sebou aj dve deti. Českú kinematografiu v utorok zarmútila správa o úmrtí ocenenej režisérky, ktorá stála za úžasnými rodinnými komédiami.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Nazareth  │ Foto: YT/Classic Hits {Stereo}, Twitter