Celý svet sa v týchto chvíľach zmieta v neľahkom boji proti koronavírusu, ktorý pripútal k nemocničným lôžkam už tisíce pacientov. Kým na Slovensku sa doposiaľ darilo zvládať situáciu celkom solídne, pomaly, ale isto chcú politici privádzať krajinu k starému režimu.

Je tomu len zopár hodín, čo sa pre televíziu JOJ vyjadril zdrvujúcimi slovami ku koronavírusu vo Švédsku slovenský lekár. Napriek znepokojivej situácii v Taliansku, Španielsku či USA však Richard Sulík mieni pokračovať v zmierňovaní zákazov, ktoré sú úzko spojené s preventívnymi opatreniami voči pandémii.

Aj keď sa vrchol ochorenia COVID-19 predpokladá v júni či júli tohto roka, líder strany SaS mieni navrhnúť otvorenie predajní automobilov. “Som za to, aby sme v otváraní prevádzok pokračovali,” uviedol s tým, že podľa jeho názoru sa v predmetných predajniach koncetruje veľmi nízke percento ľudí.

Ako tiež dodal, každá predajňa musí spĺňať určité bezpečnostné kritériá, a teda počet zákazníkov podľa metrov štvorcových predajnej plochy, dezinfekciu a možnosť vstupu len s ochranným rúškom na tvári.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Foto: FB/Richard Sulik