Nielen Slovensko, ale prakticky celá Európa musela ostať poriadne šokovaná po tom, ako sa potvrdili správy o tom, že premiér Róbert Fico bol viackrát postrelený. Obdobných atentátov si moderné dejiny totižto, našťastie, veľa nepamätajú.

Aktuálne informácie o zdravotnom stave sú stále nejasné a zrejme nikto s istotou nemôže povedať povedať, že staronový premiér SR prežije a ani to, ako dlho sa bude v prípade prežitia zotavovať.

Čo by sa stalo v prípade, ak by napokon premiér zomrel? Nebudeme zbytočne polemizovať o tom, aký dopad by to malo na slovenskú spoločnosť, keďže to rozhodne nie je v túto chvíľu ani najmenej vhodné, minimálne z etického hľadiska.

Mnohých by ale určite zaujímalo, či by vláda mohla pokračovať vo svojej činnosti. Faktom je, že web Aktuality.sk priniesol v jednom zo svojich článkov odpoveď.

„Demisiu vlády by priniesla až kóma alebo smrť premiéra, keďže vláda je viazaná na osobu premiéra,“ hovorí odborník na ústavné právo. Ak by svoj najväčší zápas 59-ročný politik prežil, vláda by pokračovala normálne ďalej, jeho kompetencie by dočasne prebral jeden z jej podpredsedov a normálne by fungovala.

Atentát na Fica: Reakcie ľudí sa líšia, ale TOTO???

Zdroj: Aktuality.sk | Foto: IG/Róbert.fico