Slovenská obchodná inšpekcia (SOI) na svojej oficiálnej stránke upozorňuje pred nebezpečným výrobkom, ktorý slúži predovšetkým deťom najmladšej vekovej kategórie. Inšpektori odporúčajú spotrebiteľom, aby ho vo vlastnom záujme prestali používať a nenechali ho v blízkosti svojich maloletých detí.

Inšpektori upozorňujú rodičov na nebezpečný výrobok, ktorý bol na predaj na slovenskom trhu. Ide o drevený vláčik BINO obsahujúci osem zvieratiek. Hračka je vytvorená z povrchovo upraveného dreva a určená je pre deti vo veku od 12 mesiacov.

Na obale výrobku sa nachádza označenie CE, EAN kód a Artiklové číslo 82143. „Hračky a odnímateľné súčasti hračiek nesmú v akejkoľvek polohe úplne zapadnúť do valca na malé časti, pričom z uvedenej hračky 2 ks kolíkov úplne zapadli do valca na malé časti. Keďže hračka má charakter jednoduchej skladačky určenej pre deti do 3 rokov, malé časti predstavujú pre tieto deti riziko zadusenia,“ uviedla SOI na oficiálnej stránke. Inšpektori nariadili okamžité stiahnutie z trhu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: SOI  |  Foto: SOI, Pexels