Rozzúrení analytici: „Pán Igor Matovič, neotierajte si o nás hubu!“

Dátum:

Premiér Igor Matovič oznámil na utorkovej (12. januára) tlačovej konferencií staro-nové opatrenie, ktoré vstúpi do platnosti pre kritické oblasti Slovenska už tento víkend. Ostatné okresy si na povinnosť plošného testovania krajiny počkajú do nasledujúceho týždňa.

Analytici však s nápadom celoplošného testovania nesúhlasia. Igor Matovič vzhľadom na to použil na ich adresu nelichotivú metaforu, kedy predniesol, že tancujú na hroboch ľudí. Podľa premiéra im nejde o pravdu ale o politiku. Tento jeho výrok si však vyžiadal odpoveď nahnevaných odborníkov: „Pán Igor Matovič, neotierajte si o nás hubu!“ reagujú na vyjadrenie.

Podľa analytikov sa premiér mýli a celoslovenské testovanie nie je dobrý nápad. Tvrdia, že Slovensko nie je jedno veľké ohnisko, ako to Matovič prezentuje. Podľa tabuľky odborníkov je zo 72 okresov iba 18 tých, ktoré pravidelné testovanie skutočne potrebujú. „Tí mali mať kontinuálne od včera možnosť sa otestovať a zistiť, či do tej roboty môžu ísť. Ideálne otestovať sa u zamestnávateľa. Nestihli ste včera, pomôžte im zajta, od pozajtra. Ak sú pozitívni, izolujú sa doma aj s rodinami. Čím skôr to zistia, tým skôr to celé skončí,“ píše sa na profile „Dáta bez pátosu“.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Dáta bez pátosu | Foto: YT/Televízia Markíza

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...