Igor Matovič po stredajšom rokovaní vlády predstúpil pred novinárov a neskrýval rozhorčenie či hnev. Počas svojho prejavu sa obul do Richarda Sulíka, no aj odborníkov, ktorí podľa neho zavádzajú verejnosť.

Potvrdil slová Jaroslava Naďa o tom, že Sulík bol počas pondelkového zasadnutia za celoplošné testovanie, hoci pred médiami svoj postoj odprezentoval inak. So Sulíkom má premiér už dlhšiu dobu nezhody, ktoré si často riešia odkazmi cez médiá či sociálne siete. Matovič však naložil aj tým, ktorí tvrdia, že cestou z koronakrízy je plošné očkovanie. Podľa jeho slov tancujú na hroboch mŕtvych, keďže približne v júni môže byť zaočkovaná prvá tretina obyvateľstva.

Povedať, že cesta pre Slovensko je masívne plošné očkovanie a nie plošné testovanie, je klamstvo. Ak niekto povie, že Slovensko potrebuje masívne očkovanie a nie masívne testovanie, tak to je pre mňa hlupák a nie odborník, keď veľmi dobre vie, že máme k dispozícii očkovacie látky len pre pár percent ľudí. Ale klamať ľudí, že sa môžeme ísť masívne očkovať a nemusíme sa ísť masívne testovať, to nie je hodné človeka, ktorý vyštudoval vysokú školu. Týmto ľuďom nejde o pravdu, ale o politiku,“ rozohnil sa.

Premiér, ktorý plánuje pokutovanie za prednostné očkovanie, avízoval, že nás čaká séria plošných testovaní so slovami, že celé Slovensko je jedno veľké ohnisko nákazy a aktuálne sme na tom najhoršie v počte úmrtí. Nová forma koronavírusu z Británie sa už pritom dostala podľa Krajčího aj do Banskej Bystrice či Trenčína, ktorý rovnako odporúča plošné testovanie. Matovič na záver dodal, aby všetci ťahali za jeden povraz a nekritizovali. Obul sa aj do Denníka N so slovami, že chceli na jeho mieste vidieť stranu PS, no zdôraznil, aby sa pravda nevyrábala, ale hľadala.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/Politika na Slovensku │ Foto: televízia Markíza