Pokračujúca vojna na Ukrajine zasiahla celú Európu aj Ameriku a nesúhlas krajín so vstupom ruských vojsk na územie našich východných susedov západ ostro odsudzuje. Niekoľko desiatok Rusov sa však zhromaždilo aj v Bratislave a ich transparenty hovoria jasnou rečou.

Ruská armáda pred vyše mesiacom vstúpila na územie Ukrajiny, pričom bývalá prokurátorka navrhuje Medzinárodnému trestnému súdu, aby vydal na prezidenta Putina zatykač po vyšetrení vojnových zločinov. Okrem všetkých západných krajín, ktoré odsudzujú Putinov krok, sú proti vlastnému prezidentovi aj samotní Rusi žijúci na Slovensku.

Niekoľko desiatok ruských občanov, ktorí žijú u nás, sa totiž v nedeľu zhromaždilo v Bratislave pred Prezidentským palácom, aby vyjadrili svoj odpor proti vojne na Ukrajine. Ako uviedol Denník N, mnohí si priniesli transparenty s protiputinovskou symbolikou či ruské vlajky bez červenej farby. Na proteste medzi rečníkmi vystúpila aj Ukrajinka Oľga, ktorá opísala hrozné zverstvá napáchané v Kyjivskej oblasti. Ďalší vyzvali Rusov, aby neverili kremeľskej propagande. Protest prebieha v pokojnom duchu bez roztržiek.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

https://www.youtube.com/watch?v=XZLzN0txUyc

Zdroj: dennikn.sk │ Foto: YT/Neuvidíš SR