Vojnový konflikt na Ukrajine pokračuje a na pláne je aj štvrté kolo mierových rokovaní. Rusko malo obyvateľom Ukrajiny ponúknuť možnosť humanitárnych koridorov, avšak len do Ruska alebo Bieloruska. Ukrajina ale túto ponuku odmietla a rovnaký postoj zaujal aj francúzsky prezident.

Boje v Mariupole a ďalších oblastiach pokračujú a Ukrajina sa bráni s humanitárnou aj materiálnou pomocou mnohých krajín. Na Rusko boli uvalené viaceré sankcie a svoj odmietavý postoj vyjadrili aj známe značky a obchody. Rusko teraz podniklo odmietavé kroky voči zahraničným krajinám.

Vláda vytvorila zoznam cudzích štátov, ktoré sa podľa nich dopúšťajú “nepriateľských činov” proti Rusku, spoločnostiam a ich občanom. Denník The Jerusalem Post uviedol, že medzi krajinami je Austrália, Albánsko, Andorra, Spojené kráľovstvo vrátane Jersey, Anguilly, Britských Panenských ostrovov a Gibraltáru, členské štáty Európskej únie, Island, Kanada, Lichtenštajnsko, Mikronézia, Monako, Nový Zéland, Nórsko, Kórejská republika, San Maríno, Severné Macedónsko, Singapur, USA, Taiwan, Ukrajina, Čierna Hora, Švajčiarsko aj Japonsko. Premiér SR Heger sa pritom nedávno vyjadril k obranyschopnosti Slovenska.

Zoznam vytvorila ruská vláda ako súčasť zákonov o dočasných ekonomických opatreniach na zabezpečenie stability Ruskej federácie. Medzi iným môžu ruskí občania či firmy splácať peniaze zahraničným veriteľom v rubľoch. Ruská mena pritom aktuálne dosahuje svoje historické minimá po sankciách uvalených na krajinu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: jpost.com │ Foto: YT/Fox News, CBS Sunday Morning