V utorok sa mal konať súd s Marianom Kočnerom a Pavlom Ruskom, no došlo k nečakanej dráme. Pojednávanie sa odročilo na január po tom, čo sa Rusko nedostavil. V pondelok ho mal totiž ktosi poliať kyselinou!

Utorkový súd v kauze zmenky sa nekonal. Súd pojednávanie s Marianom Kočnerom a Pavlom Ruskom odročil na 12. a 13. januára po tom, čo sa Rusko nedostavil. Podľa informácií TVnovín ho mal ktosi poliať kyselinou a zasiahnuť mu tvár, oči a údajne aj poškodiť dýchacie cesty.

Rusko mal byť ošetrený v ružinovskej nemocnici a následne prepustený domov, pričom podal trestné oznámenie na neznámeho páchateľa. Bývalý riaditeľ Markízy zároveň odmietol súdne konanie v jeho neprítomnosti a jeho právny zástupca taktiež žiada vylúčenie na samostatné konanie.

Prokurátor Ján Šanta však chce konať a situácia mu podľa jeho slov pripomína obštrukcie na súde. Rovnako Daniel Lipšic uviedol, že Ruskovi práceneschopnosť potvrdil doktor Lipták, ktorý mu v minulosti vystavil aj sporné potvrdenie práceneschopnosti kvôli chrbtici. Súd však napokon súhlasil, že pokračovanie bude len s Kočnerom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk │ Foto: YouTube/Aktuality.sk