Ruská armáda operuje podľa najnovších informácií naďalej v strategickom meste Mariupolue. V sobotu sa však ozvalo niekoľko výbuchov aj v západnom meste Ľvov, ktoré sa nachádza len 65 kilometrov od hraníc s Poľskom. V tom bol práve na návšteve americký prezident Biden.

Americký prezident Biden bol v sobotu na návšteve v Poľsku, ktoré pred pár dňami navrhlo zorganizovanie mierovej misie NATO na Ukrajinu, pričom Putin je výrazne proti takémuto kroku. Vyčíňanie Ruska Biden odsúdil a Putina označil za “mäsiara”, kým náklonnosť vyjadril Ukrajine pod útokom. V čase jeho návštevy podnikla ruská armáda prvýkrát útok na západné mesto Ukrajiny Ľvov, ktoré leží len 65 kilometrov od poľských hraníc.

Na mieste sa ozvali najprv dva a neskôr tri výbuchy, kým nateraz je hlásených podľa News Sky minimálne päť zranených. Primátor mesta Sadovyi vyzval ľudí, aby zostali vnútri, nevychádzali na ulicu a nič si nefotili. Nad mestom sa vznáša tmavý dym a počuť aj sirény.

Dym a oheň pretrváva aj niekoľko hodín po výbuchu a existujú obavy, že požiar v blízkosti domov a dvoch čerpacích staníc by sa mohol rozšíriť v dôsledku silnejšieho vetra. Polícia a vojaci preto evakuovali obyvateľov zo zasiahnutej oblasti. Ľvov má približne 700-tisíc obyvateľov a až doposiaľ bol od útokov ušetrený.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: news.sky.com │ Foto: Twitter