Rusko naďalej pokračuje v útokoch na Ukrajinu, pričom sa už niekoľko politikov rozhodlo byť mediátormi. Nedávno sa o mier pokúsil francúzsky prezident Emmanuel Macron, ktorý Vladimira Putina priam atakoval telefonátmi, no neuspel. Tentokrát si koniec vojny na Ukrajine dal za cieľ jeden z ruských miliardárov.

Prísne sankcie Európskej únie sa dotkli nielen Vladimira Putina, ale aj mnohých ruských oligarchov. Jedným z nich je miliardár Roman Abramovič, o ktorom je známe, že je veľmi dobrým kamarátom s ruským prezidentom. Evidentne si uvedomuje, že snaha zastaviť ruskú inváziu môže výrazne zasiahnuť aj jeho tučné konto.

Abramovič sa tak rozhodol stať sa akýmsi neoficiálnym vyslancom medzi oboma stranami barikád. Počas vojny na Ukrajine sa vyhlasuje za mierotvorcu, pričom svojim súkromným lietadlom pendluje medzi Moskvou a Kyjevom. Ruský boháč sa mal dokonca pred pár dňami stretnúť v Kremli priamo s Putinom, ktorému predložil požiadavky zo strany Volodymyra Zelenského.

Podľa slov Abramoviča nebol rodák z Petrohradu nadšený z dokumentov, ktoré mu pristáli na stole. Napokon mal po ňom poslať odkaz priamo Ukrajincom v znení: ,,Odkáž mu, že ich zničím.“ Majiteľ londýnskeho futbalového klubu FB Chelsea následne priletel do Instabulu, kde sa uskutočnili ďalšie rokovania o mieri, aby prítomným opísal jeho rozhovor s Putinom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: thetimes.co.uk  |  Foto: Twitter