Je tomu len zopár hodín, čo celé Slovensko doslova zaplavilo unikátne video zo zasadnutia zastupiteľstva obce Fekišovce. Opätovne zvolená starostka rozposlala pozvánky členom rady, ktorí jej však účasť spätne nepotvrdili, čo sa stalo základným kameňom úrazu celej udalosti.

Prvé oficiálne zasadnutie obecného zastupiteľstva Fekišoviec sa zapísalo do análov Slovenska potom, ako niekto z prítomných publikoval na sociálnej sieti YouTube jedinečné video z predmetnej udalosti. Opakovane zvolená starostka Miloslava Fedorová robila so zástupcami občanov poriadky doslova ako v materskej škole, pričom všetko odštartovalo komické nôtenie hymny a následné skladanie sľubov do „rúk“ prvej ženy obce.

Slovensko valcuje starostka z východu: Video zo zasadnutia je hitom!

Video z dedinky, ktorá nemá ani 300 obyvateľov, sa stalo za jedinú noc doslova fenoménom. Napriek skutočnosti, že starostka vyhrážkami požadovala, aby bolo zasadnutie tajné, za pár hodín ho videlo viac ako pol milióna Slovákov. Uštipačných komentárov sa neštítili mnohí užívatelia Facebooku, ale aj známe osobnosti, spomedzi ktorých vyčnieva obľúbený spíker Fun radia, Matej „Sajfa“ Cifra.

Slovensko valcuje starostka z východu: Video zo zasadnutia je hitom!

39-ročný moderátor a úspešný YouTuber publikoval na sociálnej sieti výzvu, po ktorej naplnení osobne zájde do kontroverznej dedinky Fekišovce. „Ak bude mať táto fotka viac ako 20-tisíc lajkov, pôjdem zachrániť Fekišovce osobne,“ uvádza v snímke Sajfa. A povedzme si úprimne, kto iný by sa toho zhostil s iróniou a nadhľadom než práve on? Moderátor uvádza, že deadline je v pondelok o 14.00, pričom už po jedinej hodine má snímka viac ako 21-tisíc lajkov!!! Podporíte ho aj vy? :)

Zdroj: Facebook/Sajfa