Po posledných voľbách si občania obce Fekišovce na východnom Slovensku zvolili za hlavu svojej dediny staronovú starostku Miloslavu Fedorovú. Ako sa zdá, žena berie svoj status mimoriadne vážne a od svojich kolegov z mestského zastupiteľstva si mieni držať adekvátny odstup.

Starostka z obce Fekišovce, ktorá sa nachádza v okrese Sobrance, zvolala po svojom zvolení prvé oficiálne zasadnutie obecného zastupiteľstva, ktoré malo pôvodne prebiehať v priateľskom duchu. Malú dedinku obýva ledva 300 obyvateľov, pričom by ste si mohli pomyslieť, že sa pozná doslova každý s každým. Áno, je to tak, avšak v obci sa napriek tomu dodržiavajú striktné pravidlá. Minimálne počas zasadnutia rady!

Na sociálnej sieti YouTube sa objavil záznam z prvej schôdze zastupiteľstva, ktorý má pôvodne tri hodiny, pričom jeho skrátenú verziu zverejnila populárna stránka Zomri.
“Je to niečo, čo by si mal pozrieť každý Slovák, každý sociológ a politológ a snáď aj psychológ. Tu, priatelia, je zachytená skutočná sonda do duše nášho národa, nášho myslenia a celej našej krajiny. Skrývala sa na obecnom zastupiteľstve obce Fekišovce,” uvádzajú admini ku kontroverznému videu.

Starostka v ňom núti kolegov spievať štátnu hymnu, vykať jej či dodržiavať adekvátny odstup medzi jej funkciou a ostatnými prítomnými. „Tak, vážení, na začiatku nášho obecného zastupiteľstva zaspievajme hymnu Slovenskej republiky Nad Tatrou sa blýska. Nech sa páči, povstaňte, spievame… Nech sa páči… Spievajte! Nad Tatrou sa blýska… Nech sa páči…“ apelovala starostka, ktorá napokon sama nepoznala presné znenie textu prvej skladby slovenského národa.

Video sa stalo doslova virálnym za jedinú noc, kedy ho na sociálnej sieti Facebook videlo takmer pol milióna užívateľov. Práve tí si neodpustili množstvo ironických a uštipačných komentárov, ktoré ľudí pobavili takmer tak kvalitne, ako pani starostka. Utvorte si názor sami.

Ak máte čas, celé video je k dispozícii na YouTube

Zdroj: Facebook/Zomri, YouTube