Ak by ste sa spýtali hocijakého sedemročného dieťaťa, aké povolanie by chcelo raz v živote vykonávať, odpovede sú viac než zrejmé: učiteľ/ka, doktor/ka, spevák/čka a pod. Avšak jedno sedemročné dievčatko z anglického Herefordu v tom má úplne jasno už teraz. A teda, nie je to len tak hocičo!

Znie to neuveriteľne, ale je to naozaj tak. Malé len sedemročné dievčatko z Anglicka, Chloe Bridgewater, sa rozhodlo napísať list vlastnou rukou ako žiadosť o prácu. Na tom by nebolo nič zvláštne, ak by to neposlala priamo najvyššiemu šéfovi do Googlu!

K práci v tejto bohatej firme ju inšpiroval sám otec, keď sa ho raz spýtala, čo by rád robil. Jeho odpoveď bola, že by bol spokojný, ak by pracoval pre Google. Na odpoveď “prečo” jej otec ukázal kancelárie Google, kde sa nachádzali tuli vaky, tobogany a ďalšie “cool” veci. Dievčatko si to ihneď zamilovalo. Otec sa jej následne zo srandy spýtal, či chce požiadať o prácu. Chloe odpovedala samozrejme “áno” a už aj vyťahovala poznámkový blok, aby žiadosť o prácu do tejto gigantickej firmy napísala.

Znenie listu od malej školáčky

” Milý Google Bos,

moje meno je Chloe a keď budem veľká, chcela by som pracovať v Google. Tiež by som chcela pracovať v čokoládovni či plávať na Olympijských hrách. Ocino vravel, že máte vo firme šmykľavky, motokáry a tuli vaky. Mám rada počítače a vlastním aj tablet, na ktorom hrám hry. Ocko mi dal hry, kde ovládam robotov, čo mi môže pomôcť k ďalšiemu vzdelávaniu v oblasti počítačov. Mám sedem rokov a moja učiteľka povedala rodičom, že som veľmi múdra. Ide mi dobre čítanie, písanie aj počítanie. Ocko tvrdí, že ak budem takto pokračovať ďalej, tak raz môžem získať prácu práve u vás. Neviem čo z toho môže vzniknúť, ale dopredu vám ďakujem za prečítanie môjho listu.” Takto znel odvážny list malej školáčky.

Odpoveď od výkonného riaditeľa Google na seba nečakane nenechala dlho čakať

“Milá Chloe

naozaj sa teším, že sa zaujímaš o počítače a roboty a dúfam, že to bude mať pokračovanie pri tvojom vzdelávaní v technickom smere. Myslím, že ak budeš na sebe tvrdo pracovať a nasledovať svoje sny, dosiahneš všetko, po čom túžiš od pracovania pre nás až po plávanie na Olympiáde. Teším sa na žiadosť o prácu po skončení tvojho štúdia.”

Zdroj/Foto: CBSnews.com