Milana Lučanského od septembra minulého roka nahradil na poste policajného prezidenta Peter Kovařík. Pred pár minútami sa vyjadril k pandemickej situácií na Slovensku, v dôsledku čoho dochádza k sprísňovaniu opatrení. Nevyhol sa však ani otázke plánovaného pohrebu jeho zosnulého kolegu.

Peter Kovařík je už takmer päť mesiacov dočasným prezidentom Policajného zboru, kým nebude vymenovaný nový šéf polície. Z pozície svojej funkcie sa rozhodol varovať občanov, aby dodržiavali protipandemické opatrenia, keďže situácia v krajine je mimoriadne vážna.

54-ročný policajt bol však nútený vyjadriť sa aj k plánovanému pohrebu jeho bývalého kolegu, na ktorom sa chcú zúčastniť mnohí Slováci. ,,S týmto súvisí aj, pre nás veľmi ťažká úloha, a to je zabezpečenie týchto pravidiel aj v súlade s pohrebom generála Milana Lučanského. My, ktorí sme ho poznali, tak my to cítime zvlášť ťažko, ale napriek tomu sú len dve cesty, ako to urobiť. Jedna cesta je zabezpečiť dodržiavanie pravidiel a druhá cesta je ignorovať pravidlá. Ja som presvedčený, že ani on sám by nesúhlasil, aby jeho pamiatka bola uctená spôsobom, ktorý nie je v súlade so zákonom,“ uviedol na tlačovej konferencií.

Podľa slov Kovaříka sa policajné zložky budú snažiť špecifickým spôsobom zabrániť porušovaniu opatrení, ktoré by mali zneuctiť pamiatku zosnulého generála. Následne vyjadril rodine Lučanského úprimnú sústrasť s vyjadrením, že sa s policajným exprezidentom poznal 20 rokov, pričom ho táto tragická udalosť zasiahla.

Zdroj: FB/Polícia SR  |  Foto: FB/Polícia SR, YT/Politikum