Predsda politickej strany Progresívne Slovensko a zároveň podpredseda parlamentu Michal Šimečka bol v piatok vypovedať na špecializovanom útvare polície – Národnej kriminálnej agentúre. Dôvod je nechutný.

V stredu popoludní šokovali celé Slovensko, no aj predstaviteľov desiatok ďalších krajín, správy o atentáte na Róberta Fica, ktorý je aj po dvoch dňoch vo vážnom, hoci už údajne stabilizovanom stave.

Zatiaľ, čo v týchto dňoch sa pokúšajú prakticky všetci poprední politici poukazovať na závažnosť a zvrátenosť tohoto trestného činu, Michal Šimečka bol vypovedať pre vážne vyhrážky, ktoré sa jemu a jeho blízkym dostali.

Michal Šimečka podal trestné oznámenie v súvislosti s vyhrážkami smrťou, ktoré prišli jemu, jeho dcére i partnerke. Vyhrážok bolo podľa Šimečkových slov viacero, a to konkrétnych a drastických od konkrétnych ľudí. Dodal, že podobne na tom má byť samotná prezidentka Zuzana Čaputová a predpokladá podobné nepríjemné skúsenosti aj v prípade ďalších politikov, novinárov či verejne známych ľudí, ktorí vyjadrujú svoje názory.

Pellegrini prekvapil: TOTO povedal po návšteve Fica v nemocnici!

Zdroj: Interez | Foto: IG/michal.simecka