Slovenský obranca Šimon Nemec na seba začal pútať pozornosť vyzretým hokejovým štýlom už ako mladík a v našej Extralige debutoval v drese Nitry behom sezóne 2019-20 v čase, keď nemal ani 16 rokov. Dnes už hráva NHL za New Jersey Devils.

Medzi odborníkmi už teraz panujú názory, že práve Šimon Nemec je možno najtalentovanejší hráč slovenskej mladej generácie, resp. že svoj potenciál dokáže lepšie prenášať aj na ihrisko ako Juraj Slafkovský či Dalibor Dvorský.

Už jeho štatistiky v sezóne 2022-23 v AHL pútali pozornosť a v zámorí sa špekulovalo, že Nemec predsa len stihne ešte v závere sezóny i debutovať v NHL. Avšak jeho klubu sa darilo a nechalo ho zrieť v AHL. Na prekvapenie mnohých začal aj túto sezónu ešte “na farme”, no po cca mesiaci sezóny bol predsa len povolaný do prvého tímu a v tíme sa výborne adaptoval.

Navyše, aktuálne je medzi Slovákmi v NHL v tejto sezóne hráčom s najvyšším priemerným počtom bodov na zápas. A to nie je všetko. V bodoch na zápas je medzi obrancami, ktorí túto sezónu štartovali vo veku menej ako 22 rokov na 5. mieste. V 25 dueloch má 12 bodov za 2 góly a 10 asistencií.

Napríklad v posledných 10 zápasoch si pripísal 7 bodov, čo je taktiež veľmi pôsobivé na tak mladého obrancu. Ak by si udržal do konca sezóny aktuálny bodový priemer 0,48 bodu na zápas, atakoval by métu 30 bodov. Ak ale bude naďalej produktívny ako v posledných stretnutiach, nemusí byť nereálna ani 40-bodová méta.

→ AKÉ REKORDNÉ MÉTY BY MOHOL ATAKOVAŤ NÁJDETE V POKRAČOVANÍ ČLÁNKU NA 2. STRANE