Škandál s pokazeným mäsom z Poľska pokračuje. Mäso z chorých kráv, ktoré v mnohých prípadoch užívali agresívne lieky, sa dostalo aj na Slovensko. Toto sú nové zistenia!

Pred pár dňami zarezonovala Slovenskom šokujúca informácia o tom, že na poľskom bitúnku sa pravidelne objavovali choré kravy či býky, ktoré trpeli aj vážnymi ochoreniami, no napriek tomu bolo ich mäso predávané spotrebiteľom. Niektoré dokonca užívali agresívne lieky na nádory či antibiotiká, no ani to nezastavilo ľudí z bitúnku v meste Lodž, aby posunuli mäso na stoly domácností.

Teraz kauza pokračuje ďalej a nové zistenia potvrdili, že pokazené mäso z Poľska sa dostalo aj na Slovensko. Veterinári po kontrolách zistili, že mäso sa dostalo do prevádzok v Bardejove (Cimbalak), Gaboltove (Marek Kazimir MK Food) a v Bidovciach (Ladislav Cabai) na východe, čo pre Denník N potvrdil šéf Štátnej veterinárnej a potravinovej správy (ŠVPS) Jozef Bíreš. Nevhodné mäso na konzumáciu skončilo dokonca aj v školách.

Redaktori Plusky sa pritom vybrali osobne skontrolovať predajcov mäsa na poľsko-slovenských hraniciach. Hoci poľskí predajcovia svorne tvrdili, že ich mäso je v poriadku, nikto z nich nechcel prezradiť a ukázať, odkiaľ ich tovar pochádza.

Inkriminovaná prevádzka v Poľsku, odkiaľ choré mäso vyvážali, je už dnes zavretá. Ministerka Matečná však dodáva, že podobné praktiky boli objavené minimálne v ďalších šiestich poľských bitúnkoch a opäť zdôrazňuje, aby ľudia nakupovali na Slovensku, kde je mäso riadne kontrolované.

Zdroj: YouTube │ Foto: YouTube, Depositphotos