Americká herečka Shailene Woodleyová známa z filmu Divergencia či Deti moje sa stala súčasťou protestu, ktorý bojoval proti stavbe ropovodu. Určite by ju ani len vo sne nenapadlo, kde po proteste strávi niekoľko hodín.

[sociallocker]Slávna herečka a ekologická aktivistka sa ocitla medzi desiatkami ľudí, ktorí sa pokúsili zablokovať stavbu ropovodu v štáte Severná Dakota. Ropovod by sa mal tiahnuť cez územie, ktoré patrí domorodcom a podľa odborných názorov ekológov, vo veľkej miere môže ohroziť miestne zdroje pitnej vody.

24–ročná Shailene sa snažila pritiahnuť čo najviac pozornosti na stavbu, proti ktorej najviac protestovali miestni indiáni. Podľa nich sa má ropovod stavať cez historické územia. Ropovod má mať dĺžku takmer dvetisíc kilometrov medzi štátmi Illinois, Iowa, Severnou a Južnou Dakotou. Spoločnosť ETP, ktorá buduje ropovod sa vyjadrila, že je bezpečnejší ako železničná preprava a taktiež vzniknú nové pracovné miesta. No argumenty spoločnosti ETP neboli dostatočné pre širokú verejnosť a ani pre známu herečku, ktorá patrila k protestujúcim.

Protest sa vymkol z pod kontroly a polícia zadržala 26 ľudí vrátane Shailene. Boli obvinení z nelegálneho vniknutia na cudzí pozemok a vyvolávanie nepokoja. Po niekoľkých hodinách a zaplatení pokuty vo výške 500 dolárov bola herečka prepustená.

Zdroj: Blesk.cz | Foto: Instagram
[/sociallocker]