Slováci naleteli: FOTKA Matoviča s Macronom v skutočnosti nebola… !

Dátum:

Na Facebooku začala pred časom kolovať známa fotografia premiéra Igora Matoviča na návšteve u francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona. Na niekoľkých stránkach sa však vyskytla s miernou textovou úpravou a mnohí Slováci naleteli.

Záber, na ktorom má príhovor Igor Matovič a Emmanuel Macron mu kamarátsky drží nad hlavou dáždnik, aby politik nezmokol, sa medzi obyvateľmi rozšírila rýchlosťou svetla. Premiér pritom cestu do Elyzejského paláca naozaj absolvoval, no internetovými stránkami sa začala šíriť aj iná fotografia Matoviča, ktorá pochádzala ešte z júla 2020 počas návštevy Bruselu. K tejto fotke má byť priložený aj premiérov komentár: „Ich bin ein Pariser“.

Záber zdieľalo 45 individuálnych URL internetových adries a 3 000 používateľov Facebooku, medzi inými aj satirická stránka Skromne či skupiny PREDČASNÉ VOĽBY 2021, Insideri SK, ale aj Nekompromisne!. V skutočnosti však nešlo o fotografiu z poslednej premiérovej návštevy Paríža a už vôbec nie o jeho komentár k záberu. K Igorovi Matovičovi sa vyjadril aj novozvolený šéf Úradu špeciálnej prokuratúry Daniel Lipšic.

Satirická stránka si urobila srandu zo slovenského premiéra, Slováci uverili, že ide o skutočnosť. Viac ako 3 000 používateľov FB zdieľalo satirický príspevok v domnení, že premiér zo stretnutia s Emmanuelom Macronom publikoval fotku s popisom „Ich bin ein Pariser“, čo v preklade môže znamenať aj „Som parížsky salám“ alebo v horšom prípade „Som prezervatív“. Overujte si zdroj a pravdivosť informácií, ktoré zdieľate,“ uviedla na sociálnej sieti agentúra AFP.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/AFP Fakty│ Foto: FB/Igor Matovic, YT/SME

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...