Telekom poskytoval svojim zákazníkom celých 16 rokov službu, ktorú sa začiatkom tohto roka rozhodol ukončiť. Ide pritom o Magio TV cez IPTV, ktorú využíva množstvo Slovákov. V prípade, že ju máte aj vy, pozorne čítajte kroky, ktoré budú nasledovať od Nového roka.

Ako informuje portál Živé, Magio TV cez IPTV od Telekomu po 16 rokoch končí. Zákazníci, ktorí sledovali Magio cez optický alebo metalický internet, pritom používali k zariadeniu set-top-box. Aktuálnym zákazníkom Magio TV cez IPTV služba nateraz ostane.

Noví zákazníci si však môžu od 1. januára 2023 aktivovať už len satelitné Magio alebo Magio Go cez bežný internet. Tí, ktorí sledujú Magio Go, tak môžu robiť naďalej cez aplikáciu v smart televízoroch v prípade podpory operačného systému.

Ak ich televízor systém nepodporuje, môžu využívať Magio Go TV Box so systémom Android TV. Ten je k televízoru pripájaný cez HDMI nahrádzajúci set-top-box za mesačný poplatok za prenájom vo výške 1,94 eura. Tento poplatok sa pripočíta k službe Magio Go podľa navoleného balíka staníc. V RTVS ukončil spoluprácu na relácii Pod povrchom novinár Marek Vagovič, ktorý sa dostal do konfliktu s vedením.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: zive.aktuality.sk │ Foto: FB/Telekom SK