Slováci si fotia Ukrajincov na autách: OSTRÝ odkaz polície!

Dátum:

Počas invázie na bombardovanej Ukrajine museli svoje domovy opustiť už takmer štyri milióny ľudí a mnohí sa ukrývajú v pivniciach či bunkroch. Z tých, ktorí prešli cez naše hranice, sa časť uchýlila na Slovensku a časť putuje vo vozidlách ďalej na západ Európy.

Vojnoví utečenci z Ukrajiny prichádzajú cez naše hranice často v zlom psychickom stave. Nevedia, čo ich čaká, či sa uvidia so svojimi príbuznými, kde budú spať zajtra či o týždeň. Hlavu musia mnohí skloniť v provizórnych prístreškoch, v telocvičniach alebo azylových domoch. So sebou majú nevyhnutnú batožinu, ktorú si pobalili a netušia, či sa ešte niekedy budú môcť vrátiť domov. Napriek tomu si ich vozidlá fotia Slováci s uštipačnými komentármi o nadpriemerných finančných pomeroch.

Práve týmto komentujúcim posiela slovenská polícia ostrý odkaz: „Slováci sa môžu pokúsiť o registráciu novej olympijskej disciplíny, v ktorej by boli šampiónmi: ZÁVISŤ. Presne to sa deje v našich uliciach a bude ťažké vybrať víťaza. Na sociálnych sieťach sa objavujú fotografie vozidiel z Ukrajiny,“ upozorňujú muži zákona. Zároveň vysvetľujú, že vojna zasiahla všetky sociálne vrstvy, teda aj takých obyvateľov Ukrajiny, ktorí mohli patriť k strednej triede.

Áno, Slováci si myslia, že keď je na Ukrajine vojna, tak Ukrajinci prídu krvaví, špinaví, pozvracaní a bez ničoho a len na pešo… Áno, Slováci si myslia, že na Ukrajine nežili nikdy bohatí ľudia, dokonca ani stredná trieda, ale len chudobní ľudia, ktorí hladovali a jedli kôru zo stromov,“ dodávajú so slovami, že ide o obrovskú hanbu pre náš národ. Podotkli tiež, že Slováci si odfotili aj muža z Ukrajiny, ktorý cestoval na dostupnej značke Opel. „Toto je najväčšia absurdita dezinformátorov, ktorú kedy v histórii Slovenskej republiky vyprodukovali,“ poznamenali na záver.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: FB/Hoaxy a podvody – Polícia SR

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Twiinska s mladým hercom krstili dcérku: Záber šťastnej rodinky!

Sesterské duo Twiins doslova vyrastalo pred očami fanúšikov, pričom...

Slovenská partnerka hviezdy Skrytej vášne ukázala bruško v plnej kráse!

Je tomu už takmer dvadsať rokov, čo diváčky telenovely...

Tragédia v Trenčíne: Pri požiari vyskočila zo 7. poschodia jedna osoba!

Aktuálny víkend sa začal v Trenčianskom kraji viac ako...

Exminister prišiel s návrhom: Chce vedieť, či je Matovič duševne zdravý!

Nie je to po prvýkrát, čo sa na verejnosti...