Slováci vo veľkom skupujú tento liek: Teraz sa okamžite sťahuje z trhu!

Dátum:

Štátny ústav pre kontrolu liečiv pri pravidelnom prehodnocovaní bezpečnosti liekov prišiel k nečakaným výsledkom. Jeden z produktov sa sťahuje z úrovne distribučných spoločností, lekární a pacientov. Detailný rozbor liečiva totiž nesplnil oficiálne stanovené štandardy.

Ruská armáda pred pár týždňami obsadila jadrovú elektráreň Černobyľ, pričom pohybom veľkého množstva ťažkej vojenskej techniky bola zaznamenaná zvýšená miera radiácie. Taktiež sa čoraz viac spomína možnosť, že by Putin pri okupovaní Ukrajiny použil aj jadrové zbrane. Práve tieto informácie spôsobili, že bol v našich lekárňach zaznamenaný extrémne zvýšený dopyt po tabletkách s obsahom jodidu draselného.

Ide o liek, ktorý sa užíva v prípadoch jadrovej havárie na ochranu pred vychytávaním rádioaktívneho jódu štítnou žľazou. Práve hromadne pripravovaný humánny liek sa sťahuje z nášho trhu. Konkrétne ide o ,,Jodid draselný, cps 6×65 mg, ktorý bol vyrobený z účinnej látky č. šarže: A220050/01“.

Pracovníci ŠÚKL-u nariadili stiahnutie lieku z úrovne distribučných spoločností, lekární a pacientov. Dôvodom je prekročený limit v parametri ,,obsah liečiva“. Na trhu však majú byť dostupné iné liečivá s danou účinnou látkou, v dôsledku čoho dostupnosť liečby pre pacientov nemá byť ohrozená.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: ŠÚKL  |  Foto: FB/Mesto Levice, Depositphotos.com, Pixabay

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Pozor na obľúbenú kozmetiku pre deti: Hrozia kožné infekcie!

Úrad verejného zdravotníctva na svojej oficiálnej webovej stránke upozorňuje...

Vašek z Luneticu zrazil chodca: Šokujúce detaily z tragickej nehody!

14. mája bol člen českej kapely Lunetic účastníkom tragickej...

Nepríjemný šok pre Pročka: Reklamné pútače mu posprejovali nápisom…!

Bývalý zabávač bol odjakživa zvyknutý na tvrdú kritiku zo...

Vláda konečne schválila balík pomoci: Túto sumu dostanú rodiny!

Balík pomoci pre rodiny vyvolal v posledných dňoch ostré...