Milióny ľudí po celom svete majú z nákazy COVID-19 veľký strach, a zároveň čelia vážnym obavám o svoju rodinu i priateľov. Je preto zarážajúce, že sa niekto rozhodne použiť smrtiaci vírus ako výhovorku. Muž ani len netušil, čo všetko spôsobil.

Pred pár dňami zavolal istý muž pochádzajúci z Banskej Bystrice do práce so slovami, že má príznaky koronavírusu. Zamestnávateľovi tvrdil, že kontaktoval aj infolinku a do 12 hodín by mal byť testovaný. Spoločnosť na túto informáciu okamžite zareagovala a ďalší zamestnanci, ktorí boli v kontakte s týmto mužom, pre istotu zostali doma.

O predmetnom prípade však bola informovaná aj polícia, pričom preverovala podrobnosti. Ukázalo sa, že oznamovateľ si všetko vymyslel, a to údajne iba preto, že mal ,,vypité“ a nechcelo sa mu ísť do práce. Zároveň klamal aj o kontaktovaní infolinky, keďže telefonát sa nikdy neuskutočnil.

V tejto veci bolo začaté vyšetrovanie a Slovák bude mať čo vysvetľovať. ,,Za takéto neuvážené konanie môže byť osoba potrestaná odňatím slobody na jeden rok až päť rokov,“ uviedli príslušníci policajného zboru na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Polícia SR  |  Foto: YouTube, Pixabay