Bratislavský Slovan sa síce nedokázal prebojovať do skupinovej fázy Ligy majstrov a napokon mu nevyšla ani Európska liga, no i tak nemusia v klube smútiť, veď primárny cieľ bol splnený. Klub hrá Konferenčnú ligu.

A vďaka prívetivému žrebu dostal do skupiny okrem francúzskeho Lille dvoch hrateľných súperov, a síce slovinskú Olimpiju Ľubľana a faerský klub Klaksvík, historicky prvý tím z tejto krajiny v skupinovej fáze akéhokoľvek európskeho pohára.

Slovan má po dvoch kolách navyše plných šesť bodov, hoci oboch papierovo slabších súperov zdolal v napínavých dueloch o gól. Najbližšie dva duely bude hrať proti Lille, ktoré je TOP favoritom skupiny, no raz už zakoplo, keď len remizovalo 0:0 na pôde Klaksvíku.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený ŠK Slovan Bratislava (@skslovanbratislava)

Slovan je tak lídrom skupiny a ak by získal proti francúzskemu celku aspoň bod, veľmi by mu to pomohlo v snahe postúpiť do jarnej fázy. A bolo by úžasné, ak by sa udržal po dvojzápase v čele skupiny, to by však musel oba duely remizovať alebo aspoň raz vyhrať.

Bez ohľadu na to, ako sa bude klubu ďalej dariť, už teraz má na konte za účinkovanie v pohárovej Európe behom tejto sezóny 5 miliónov a 67 tisíc eur. Každá ďalšia remíza v skupinovej fáze má hodnotu 166 tiśic eur, víťazstvá 500 tisíc eur. Ďalších 300 tisíc eur by klub získal za postup do jarnej vyraďovacej fázy a tam by hral o ďalšie peniaze.

Ak sa vydáme “strednou” cestou a budeme veriť, že Slovan postúpi z 2. miesta a v nasledovných dueloch ešte dvakrát vyhrá a získa aj bod proti Lille, po jeseni by mal na konte viac ako 6,5 milióna eur, ktoré by mu vyplatila UEFA. V “dokonalom” prípade, ak by vyhral všetky štyri ostávajúce duely a zinkasoval by aj bonus za triumf v skpine, na jeho konto by pribudlo 2,6 milióna eur a bol by už na takmer 8 miliónoch. Avšak nepredbiehajme.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený ŠK Slovan Bratislava (@skslovanbratislava)

Zdroj: Football-coefficient.eu | Foto: Instagram/skslovanbratislava