Bratislavský Slovan urobil Slovensku radosť už v predošlej sezóne, keď ako historicky prvý klub z našej krajiny vyhral skupinovú fázu nejakej pohárovej súťaže na starom kontinente. Na jar vypadol v osemfinále.

V tejto sezóne hrá Konferenčnú ligu zase a už teraz je podľa mnohých jednou nohou v jarnej časti. V hre je totižto istota postupu už v 5. kole, a teda s predstihom.

Čo k tomu Slovan potrebuje? Istotou bude víťazstvo na pôde Klaksvíku z Faerských ostrovou, ktorý ale dokázal v predošlých dvoch domácich zápasoch získať štyri body a neinkasoval ani raz. So silným francúzskym Lille hral 0:0 a hoci prehral na strely 2:13, na bránu za celý zápas nesmeroval ani jeden pokus Lille. To slovinskú Ľubľanu dokonca zdolali faerskí hrdinovia 3:0.

Slovan čakajú veľké výzvy: Koľko už zarobil v pohárovej Európe?

Avšak na istotu postupu môže stačiť Slovanu aj remíza, a to v prípade, že Olimpija Ľubľana nedokáže vyhrať nad Lille, čo sa veľmi neočakáva.

Každopádne, ak by aj Slovan prehral, stále by mal veľmi reálnu šancu postúpiť, no nemusel by mať všetko vo svojich rukách, navyše, zrejme by to mohla byť ešte dráma.

Zdroj: Hitky | Foto: IG/skslovanbratislava, Flashscore