Slovenského kňaza nezastavil ani zákaz: Omša s desiatkami veriacich!

Dátum:

V čase koronavírusu, kedy vláda opakovane prijala rázne opatrenia, sa rozhodol autority nerešpektovať kňaz z Hlohovca. Ten totiž napriek zákazu organizovať verejné podujatia otvoril pre svojich farníkov brány kostola a odslúžil omšu.

Uplynulú sobotu sa krátko po 18.00 hodine stretli v rímskokatolíckom kostole sv. Archanjela v Hlohovci desiatky veriacich, ktorí spoločne absolvovali svätú omšu. Ako pre Markízu uviedol hlohovecký dekan, všetko malo prebiehať za prísnych bezpečnostných opatrení napriek skutočnosti, že niektorí z veriacich sedeli vedľa seba a pri prijímaní hostie nedodržiavali dvojmetrové odstupy.

Celú situáciu momentálne rieši polícia i Úrad verejného zdravotníctva. Kým približne 40 veriacim, ktorí nerešpektovali nariadenia vlády hrozí pokuta vo výške 1 659 eur, kňaz môže byť pokutovaný sumou 20-tisíc eur za uskutočnenie hromadného zhromažďovania sa počas pandémie.

„Daná situácia, ktorá sa stala, nás mrzí. S pánom dekanom sme nadviazali komunikáciu a upozornili ho, že ak jeho snaha byť jednotlivcom k dispozícii vytvára takéto situácie, musí nájsť spôsob, ako tomu zabrániť. Napríklad mať v kostole službu, ktorá väčší počet ľudí naraz do sakrálneho priestoru nevpustí,“ uviedol pre Markízu Dušan Kolenčík z trnavského Arcibiskupského úradu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: markiza.sk

Dora
Zn.: Vždy v centre diania s očami na stopkách! :)

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Twiinska s mladým hercom krstili dcérku: Záber šťastnej rodinky!

Sesterské duo Twiins doslova vyrastalo pred očami fanúšikov, pričom...

Slovenská partnerka hviezdy Skrytej vášne ukázala bruško v plnej kráse!

Je tomu už takmer dvadsať rokov, čo diváčky telenovely...

Tragédia v Trenčíne: Pri požiari vyskočila zo 7. poschodia jedna osoba!

Aktuálny víkend sa začal v Trenčianskom kraji viac ako...

Exminister prišiel s návrhom: Chce vedieť, či je Matovič duševne zdravý!

Nie je to po prvýkrát, čo sa na verejnosti...