Trojica slovenských politikov sa vybrala na Ukrajinu, aby sa počas štvrtka na vlastné oči presvedčili o tom, čo sa deje u našich východných susedov. Okrem toho sa stretli aj s prezidentom Volodymyrom Zelenským, ktorý poslal Slovákom vrúcny odkaz.

V stredu v noci cestovali podľa informácií televízie Markíza na Ukrajinu traja slovenskí politici a reportérka Gabriela Kajtárová. Minister obrany Jaroslav Naď, minister zahraničných vecí Rastislav Káčer a minister hospodárstva Karel Hirman sa na Ukrajine presvedčili na vlastné oči, čo sa u našich východných susedov deje a prehliadli si taktiež zasiahnutý Irpiň.

Delegácia po utajovanej ceste na Ukrajine odovzdala schválenú pomoc v podobe zimného oblečenia, prikrývok, 300 generátorov a ohrievačov či nepriestrelných viest. Nasledovalo tiež rokovanie s vrcholnými predstaviteľmi štátu, prezidentom Volodymyrom Zelenským a premiérom Denysom Šmyhaľom. So Zelenským sa v minulosti stretla aj známa Slovenka, ktorá prehovorila o svojej skúsenosti.

Zelenskyj poslal cez novinárov odkaz aj ľuďom, ktorí cítia pozitívne emócie skôr k ruskej strane. Ako uviedol, do rovnakej pasce sa chytili aj Ukrajinci žijúci na východe na hraniciach s Ruskom, ktorí prišli o dôveru k Rusku až po bombardovaní Putinom. Srdečný odkaz poslal všetkým nápomocným Slovákom: “Ľudia si pamätajú. My si budeme pamätať vašu pomoc. A možno príde čas, nedajbože, aby sa to stalo, my vieme, čo je vojna a želáme vám len mier, ale Ukrajina vždy pomôže Slovenskej republike za pomoc, ktorú ste nám poskytli,“ uviedol.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk │ Foto: YT/DenníkN