Slovensko poskytne utečencom 530 miliónov eur: Na TOTO sú určené!

Dátum:

Je to iba pár hodín, čo premiér Eduard Heger potvrdil, že Slovensko darovalo Ukrajine protivzdušný obranný systém S 300, ktorý má maximálny dosah 300 kilometrov. Naša krajina však s pomocou pre našich susedov neskončila, keďže avizuje veľkú finančnú injekciu.

Slovensko sa najnovšie zaviazlo poskytnúť 530 miliónov eur na podporu ukrajinských utečencov nachádzajúcich sa na našom území. Financie majú pochádzať z nevyčerpaných peňazí z eurofondov. Použité budú na humanitárnu pomoc a zabezpečenie základných životných potrieb ako zdravotná starostlivosť a ubytovanie.

Finančnú pomoc má pocítiť aj online vzdelávacia platforma ,,School to Go“, vďaka ktorej majú ukrajinské deti možnosť vzdelávať sa bez ohľadu na to, kde sa práve nachádzajú. Niečo málo sa má ujsť aj slovenským občanom v súvislosti so zriadením škôlok v obciach.

Eduard Heger oznámil, že ďalších 5 miliónov eur bolo vyčlenených prostredníctvom slovensko-ukrajinskej cezhraničnej spolupráce cez ,,Slovensko na rozvoj ukrajinských regiónov“. ,,Slovensko je solidárne s Ukrajinou a sme lojálny sused. Bezpečnosť a prosperita Ukrajiny sú aj našim záujmom,“ vyhlásil premiér na tlačovej konferencii po príchode z Kyjeva.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: RTVS  |  Foto: FB/Eduard Heger-predseda vlády

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...