Milovníci slovenských šlágrov a televíznej relácie Repete sú v smútku. V piatok odišiel do hudobného neba obľúbený spevák, ktorý sa dožil úctyhodného veku 84 rokov. Pred pár dňami zomrela aj známa slovenská herečka Eva Krížiková.

V piatok poslednýkrát vydýchol 84-ročný spevák z Repete Zdeněk Sychra, ktorý vystupoval pod menom Zdeno Sychra. Interpret známych šlágrov ako Pod akropolou bol pôvodne automechanikom, napokon sa rozhodol ísť v roku 1954 študovať Konzervatórium v Brne, hoci štúdium nedokončil. Aj keď ide o českého rodáka, piesne spieval v slovenčine.

Nakoniec sa rozhodol pre kariéru v Bratislave, kde vystupoval s viacerými súbormi aj Orchestrom Juraja Velčovského. V roku 1956 začal pôsobiť v divadle Tatra revue, kým od roku 1973 na Novej scéne. Neskôr začal vystupovať aj v obľúbenej televíznej relácií Repete. Spevák má na svojom konte 257 nahrávok a pred 17 rokmi mu vyšiel výber 21 známych piesní.

O jeho smrti informoval redaktor Slovenského rozhlasu RTVS Martin Jurčo: “ZDENO SYCHRA dnes zomrel. Bol vynikajúcim spevákom, rozprávačom, a veľa si pamätal z veľkej éry, keď sa naša populárna hudba začala prebúdzať k životu v 60. rokoch. Vtedy bol členom Tatra revue, neskôr pôsobil na Novej scéne. Spieval až do posledných dní, ako sólový spevák brázdil Slovensko so svojím program. Spieval v ňom rôzne evrgríny a rozprával. A každý rok bol aj súčasťou nášho dňa otvorených dverí v rozhlase. Podujatí, na ktorých sme sa stretli, bolo neúrekom, už z nich zostanú len spomienky,” napísal na sociálnej sieti. Česť jeho pamiatke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Martin Jurčo │ Foto: YouTube/ONdr3jt