Len pred pár dňami zarmútila Slovensko správa o úmrtí významného slovenského novinára. Najnovšie odišla vo veku 77 rokov do športového neba známa tvár hokeja, ktorá priviedla našich hokejistov k zlatej medaile. Smutnú správu priniesol Slovenský zväz ľadového hokeja.  

Vo veku 77 rokov odišiel do športového neba Vladimír Šťastný. Informáciu priniesol Slovenský zväz ľadového hokeja na svojom oficiálnom webe. Legendárny kouč a tréner bol najstarším zo známej štvorice Šťastných.

Hokejovej kariéry sa vzdal ešte ako mladý, pričom následne sa rozhodol vyštudovať Fakultu telesnej výchovy a športu na Univerzite Komenského v Bratislave. K aktívnemu športu sa už nikdy nevrátil, no o slovenské úspechy sa následne zaslúžil významným spôsobom. Už popri štúdiu sa venoval mladším bratom Mariánovi, Petrovi a Antonovi, z ktorých vyrástli v Slovane budúce talenty.

Ako tréner pôsobil v Československu, Švajčiarsku či Nemecku, no napokon sa vrátil na Slovensko, kde pomáhal trénerovi Júliusovi Šuplerovi. Neskôr prešiel do národného mužstva, kde pôsobil v realizačnom tíme po výbere trénera Jána Filca. O rok neskôr priviedol Slovensko na svetovom šampionáte v Petrhorade k strieborným medailám a o dva roky neskôr získal s jeho pomocou náš tím zlatú medailu na MS v Göteborgu. Na MS v Helsinkách ako tréner brankárov dopomohol k získaniu bronzu. Vladimír Šťastný pomáhal taktiež v mládežníckych reprezentáciách a bol pedagógom na Univerzite Komenského.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: hockeyslovakia.skFoto: FB/Sportnet.sk